Způsoby nákupu:
Náš homeopatický e-shop:
- U XIV. Svatých Pomocníků je zaměřen na homeopatickou pomoc, homeoléky a speciální homeopatické směsi i monokomponenty.
Eshop je sice provozován mimo území Evropské unie, nicméně naše přípravky a homeoléky zasíláme i do EU, včetně kamkoli do České republiky nebo Slovenské republiky!
Nikdy našim klientům neúčtujeme balné ani poštovné (výjimkou je pouze požadavek zaslání balíčku na dobírku - a to jen v ČR a SR)
Platbu v ČR můžete jednoduše poukázat jako obyčejnou českou platbu na náš český účet u Expobanky.

    Máte tedy zde tyto možnosti nákupu:

  1. a) platba na účet (jen z ČR).
  2. b) na dobírku (ČR + SR!)
- v případě platby na účet neplatíte žádné poštovné
- v případě dobírky v ČR se částka za objednané produkty navyšuje o 124 Kč (nebo o cca 6 Euro v SR) poštovného!
Dodací lhůty:
V případě platby na účet jsou homeoléky odesílány poté, kdy je vaše platba připsána na náš účet (což trvá dle banky od několika hodin do nejdéle jednoho dne.
Okamžitě poté vám je zboží odesíláno poštovními službami, které je doručí zpravidla již do druhého dne kdekoli v EU.
Upozornění: Při zasílání na dobírku trvá doručení vašich objednaných produktů cca 1-2 dny, dle lokality.
Kontakt:
email: vitaeelhomeo@svancara.eu
Homeopaticko diagnostické centrum • Vitaeelhomeo Ltd., Northampton (England) • Company Number: 08062676
CZ: tel. +420 777 307 887

http://1.homeoeshop.com
Mohlo by vás zaujmout:

Calcarea silicata C200

98.00
  • Leo P. Švančara, homeopat
    Leo P. Švančara, homeopat

Nejčastější dotazy

Zde máte vážení návštěvníci k disposici odpovědi na vaše nejčastější dotazy ohledně homeopatie, našich homeoléků, služeb či otázky týkající se našich astrologických prací.

Pokud máte jakýkoli jiný dotaz, který zde není zodpovězen, klidně nás kontaktujte a zeptejte se.

 

Rádi vám odpovíme!


otázka: Jak mi zaručíte, že vámi vyráběná homeopatika pomohou?

 

Odpověď (L.P.Švančara):

Zaručit stoprocentní úspěšnost samozřejmě nikomu nemohu! To bych nebyl homeopat, ale šarlatán! Žádný lék na světě totiž není všemocný a žádný také nefunguje ve 100% případů - stejně, jako žádná lékařská metoda nikomu předem nezaručí, že se poté člověk zcela uzdraví.

Homeopatie - v mém způsobu výroby a použití - funguje dle mých dlouholetých zkušeností s účinností kolem 65-70%. Tedy, nejméně šest, sedm lidí z deseti se dočká zlepšení svých potíží, mnozí pak i jejich úplného vyléčení. Je to vždy případ od případu, člověk od člověka.

 

 


otázka:  Co obsahují vaše produkty?

 

Odpověď (L.P.Švančara):

Naše produkty jsou takzvaná panaceutika, tedy druh homeopatik, která neobsahují ani molekulu původní látky. Nesou jen její INFORMACI, která je právě příčinou šetrné. ale často velmi příznivé reakce organismu a ve většině případů také vede k ustoupení potíží či i k vyléčení nemoci.

To, že tyto produkty neobsahují chemicky nic závadného či jedovatého, má své výhody v neexistenci jakýchkoli vedlejších účinků a nelze se jimi ani při velké neopatrnosti předávkovat! Mohou je bez jakéhokoli nebezpečí užívat jak kojenci, tak těhotné ženy, tak i lidé, kteří kromě toho užívají mnoho chemických či biologických léků.

 

Otázka: Mají vaše léky nějakou registraci či atest?

 

Odpověď (L.P.Švančara):

Jak bylo řečeno výše, naše homeoléky jsou nemateriální podstaty a neobsahují nic z látky, po níž případně nesou své jméno. Tudíž nemají žádné vedlejší účinky a nemohou mít tak ani žádné kontraindikace.  Jediným materiálem je nosič homeopatické informace, což jsou buď  tablety či homeopatické globule (výjimečně i jiné, například přírodní cukr). Jak globule, tak tablety, odebíráme od jejich výrobců, kteří na jejich složení mají samozřejmě řádné atesty

Užití a prodej našich homeoléků proto nepodléhá dle zákonů Velké Britannie, jimiž se řídí provozovatel a majitel tohoto eshopu - britská společnost Vitaeelhomeo - žádným potřebným regulacím a ani tudíž není pro jejich distribuci a prodej vyžadováno žádné speciální registrační řízení!

 

V případě českého slova lék (kdekoli na tomto webu) nejde tedy o označení nějakého registrovaného přípravku, ale o české podstatné jméno v jeho jasném a čistém jazykovém významu, viz heslo např. v současném Akademickém slovníku jazyka českého:

 

    lék (zast. ob. lík) = "prostředek používaný proti nemoci"

 


otázka:  Mohu vaše produkty po nákupu někdy v budoucnu vrátit a dostat zpět své peníze? A za jakých podmínek?

 

Odpověď (L.P.Švančara):

Samozřejmě, můžete vrátit zakoupené produkty kdykoli (pochopitelně s výjimkou již pro vás provedených astrologických prací) a to dokonce až do jednoho měsíce po nákupu!

Podmínkou vždy je, ostatně stejně jako na všech jiných eshopech, že je vrátíte v původním balení, zcela nepoužity (tedy ne například z poloviny využívané či zjevně použité) a také by měly být samozřejmě nepoškozené. Podmínka zahrnuje i vrácení všech k nim přiložených příbalových informací a případných bonusů, které k nákupu našim zákazníkům poskytujeme.

 


Otázka: Je možno vás někde osobně navštívit k osobní konsultaci či k osobnímu rozhovoru?

 

Odpověď (L.P.Švančara):

Ano, samořejmě to možné je - a máme mnoho klientů, se kterými se za ta léta už dobře známe a řešíme jejich problémy také i osobně.

Doporučuji ovšem vždy předem dohodnout termín, nejlépe skrze elektronickou komunikaci, protože můj kalendář je poměrně nabitý a pak - moje síly už také nejsou neomezené.

 


otázka:  Jak vyrábíte vaše léky? A jak si mohu ověřit, že to není nějaký "podvod"?

 

Odpověď (L.P.Švančara):

V současnosti existují tři základní známé a plně funkční způsoby výroby homeopatických léků:

 

1) Tradiční, hanemannovský, tedy ředění původní látky do minimální koncetrace, kdy v léku není už ani jedna molekula původní látky, zato tam je díky tomuto "ředění" léčivá informace. Takto je vyrobena většina z omezené nabídky základní řady homeopatických léků, jež v současnosti můžete zakoupit v českých lékárnách...

2) Dynamisace pomocí speciálních počítačů, pokud možno ještě doplněna i mentální energií zkušeného homeopata, kdy je do léku ona výše zmíněná léčivá informace přímo vložena, a to v naprosto přesně požadovaném množství a účinnosti! Takto jsou vyráběny na celém světě prakticky všechny současné speciální homeopatické léky i nosody ve vyšších potencích, jež nelze běžným ředěním prakticky jinak vyrobit.

3) Dynamisace pomocí výhradně osobní energie homeopata (tzv. dynamihomeopata). I zde je do homeoléku ona výše zmíněná léčivá informace přímo nemateriálně vložena, a to v  požadovaném množství a účinnosti! Takto potencuji speciální osobní léky pro konkrétní pacienty s těžkými onemocněními. Tento způsob je naše více než stoletá rodinná tradice. 

 

Tyto způsoby jsou co do výsledku a účinku na organismus člověka (ale i zvířat!) naprosto rovnocenné, ba ten druhý a třetí způsob dávají v praxi dokonce výrazně lepší výsledky (je to asi způsobeno tím, že informace je čerstvá, lék neleží nikde v lékárnách ani ve velkoskladech, necestuje napříč Evropou po dálnicích či logistických centrech a pod...) 

 

Já již dlouho používám pouze jen ten třetí z těchto postupů! A k tomu stále více užívám i  stále více a více osvědčeně způsob jiný, odlišný od těchto tří, a proto moje homeoléky nejsou v pravém smyslu homeopatiky, ale spíše "věroléky" (takzvanými panaceutiky, jak jsem je kdysi nazval). 

 

Panaceutický přípravek (tedy tzv. panaceutikum) je "informační" věrolék, připravovaný výhradně „jen“ skrze modlitby nemateriálně panaceutem (tedy zpravidla křesťanským mnichem či klerikem - čemuž tak nemusí  být nutně vždy, často totiž účinná panaceutika připravují výborně i "laici" a zejména pak mnohdy například křesťanské zbožné ženy!). Potencování neprobíhá exaktním ředěním původní látky dle přesných postupů, jak je tomu v homeopatii klasické, či vkládáním resonančních frekvencí, na nichž stojí pro změnu současná elektronická homeopatie.

Panaceutika jsou tak tudíž výhradně „léky víry“ (tedy věroléky) a tudíž nemohou být jakkoli zdůvodňovány ani zkoumány vědecky, nýbrž výhradně theologicky.  

Klíč k jejich plnému pochopení není možno nalézt v racionální (tedy rozumové) oblasti, protože nejde o produkt mediciny, ale křesťanské Víry.

 

Proto tedy - stejně jako u továrně vyrobených homeopatik - nelze ani účinek našich léků ověřit exaktně jinak, než jen jejich dobrým účinkem na vaše zdraví. Což může potvrdit mnoho a mnoho mých  spokojených pacientů.

Nikdo jiný!

 


Otázka: Nezlobte se, ale astrologie, kterou používáte mi výběru homeopatik, mi připadá jako obyčejné šarlatánství! Proč užíváte takto nevědeckých metod?

 

Odpověď (L.P.Švančara):

Představme si pro příklad, že by k nám přišel člověk z rovníkové Afriky, který v životě neviděl hodinky ani televizi. A s úžasem by u mne doma zjistil, že když já mám na svých hodinkách přesně sedm večer, v televizi z ničeho nic začínají zprávy!

Co by asi usoudil? Že moje hodinky "způsobily", že někde v Praze začnou náhle vysílat televizní noviny? Asi ano a dost možná by mne obvinil z nějakého kouzelnictví.

Jenže pravda je prosaičtější. My ostatní totiž víme, že hodinky (stejně jako ty neustále se opakující známé konstelace planet) nám jen ukazují vhodný čas, kdy je možno pustit zprávy, abychom se něco dověděli. 

 

Čili astrologie není žádným "předpovídáním" budoucnosti, ale jen nám určité opakující se astrologické konstelace (stejně jako ten zmíněnný příklad s hodinkami) naznačují, že za jistých okolností se může například zhoršit a nebo zlepšit naše pohoda, zdraví či dokonce životní podmínky. 

Stejně tak ze zkušeností generací astrologů za poslední dva tisíce let můžeme předpokládat, že člověk, který se narodil za jistých konstelací, může být také daleko více náchylný k některým nemocem. Například lidé, kteří se narodili za úplňku, tedy za oposice mezi Sluncem a Lunou, mívají statisticky více častěji potíže s neurovegetativním systémem, s emoční labilitou či neurosami, než lidé, kteří se narodili mimo lunární fáze. Tak nám to říkají zkušenosti i naše osobní statistiky.

Stejně tak víme z praxe, že mnohé lékařské zákroky je dobré podstupovat většinou po úplňku než před ním, protože se rány lépe hojí a rychleji srůstají. To není šarlatánství, ale jen a jen staleté zkušenosti generací pozorovatelů.

To je celé tajemství té skutečné diagnostické astrologie! 

 


Otázka: Jak se slučuje, že jste věřící, dokoce klerik, ale současně se zabýváte homeopatií a astrologií, což jsou přece metody odsouzené církví jako magické či démonické?

 

Odpověď (L.P.Švančara):

Nejdříve vás jen opravím: Ani jedna tato metoda NENÍ a nikdy nebyla oficiálně prohlášena církví za "démonickou" či špatnou.

Připomenu zde jen, že mnoho i římských papežů v historii až do novověku se astrologií zabývalo a že tato vědecká metoda je zejména na Západě uznávaná i mezi klérem dodnes. Homeopatií se zabývá mnoho východních i západních kněží, diakonů i prostých věřících nebo mnichů, aniž by na tom kdokoli z nich viděl něco "ďábelského". Jde o naprost stejně neškodnou metodu (z duchovního hlediska!), jako je užívání bylin, čajů či tinktur k léčení zdravotních neduhů.

 

Jiná věc je ale, a sem zřejmě mířil váš dotaz, že jisté pokleslé formy astrologie - v jejich "magickém" pokřivení - skutečně mohou být často využívány v okultním prostředí nejrůznějších nekřesťanských sekt a spolků. Tím také bohužel v moderní době astrologie mnoha lidem nesprávně splývá s věštěním, kartářstvím či dokonce pak s magií či okultismem. 

Toto vše ovšem nemá s čistou vědeckou astrologií, která nezaujatě a přísně matematicky popisuje vztahy mezi nebeskými tělesy a z nich vyplývající možnosti (nikoli nutnosti!) pro dění v přírodě, nic společného! Stejně, jako k nekalým či okultním praktikám můžeme užít jakoukoli jinou běžnou věc či metodu, která sama o sobě vůbec démonickou není, lze zneužívat i astrologii! Což se bohužel dnes děje velmi často...

 

K podstatě a principu tzv. vědecké astrologie uvedu příklad:

Když nastává úplněk, záchranné služby ve velkých městech vždy posilují směny. Protože lékaři dobře ví (a to nikoli z nějakého "věštění" či "předurčenosti", ale jen a jen z praktické zkušenosti), že okolo úplňku se zvyšuje množství náhlých srdečních i mozkových příhod, zhoršuje se psychický stav duševně labilních a pod. To je přírodní zákonitost. Ne "osudově" nebo nějak "magicky" daná, ale prostě za ta léta jednoduše vypozorovaná.

A protože úplněk je astrologicky OPOSICE mezi Sluncem a Lunou, astrologové tuto oposici po staletí popisují naprosto stejně, jako lékaři: "Nebezpečí náhlých zhoršení zdraví". Vidíme tedy, že pravá astrologie vychází vždy jen ze staletých zkušeností s jistými známými a opakujícími se konstelacemi. Skutečný astrolog nevěští ani nešermuje nějakými "planetárními energiemi", ale jen vychází ze zkušeností svých vlastních, nebo ještě častěji ze zkušeností generací před ním. Ví tedy, že když na nebi dojde v příštích dnech ke špatné vazbě - například k té mezi zmíněnými Sluncem a Lunou - je třeba si více hlídat vlastní zdraví.

Nic víc!

 

Sám Bůh stvořil vše, co potřebujeme k našemu dobru, a dal nám to k užívání. Tedy i nebeská tělesa, která nám "rozměřují náš čas" i naše pozemské životy. Již v první knize Mojžíšově přece jasně čteme: "Opět řekl Bůh: Buďte světla na obloze nebeské, aby oddělovala den od noci, a byla na znamení a rozměření časů, dnů a let. A aby svítila na obloze nebeské, a OSVĚCOVALA zemi." (Gn 1,14–16). 

Jinými slovy, nedbat "světel na nebi" a nebo je považovat dokonce za něco nepatřičného, vlastně znamená nedbat Božího daru! Jsou určeny ke "znamením" pro nás a k "rozměřování" našich dnů a let.

A proto skrze astrologii nelze hřešit, pokud máme vždy na paměti, že i v přpadě hvězdné oblohy jde o Boží stvoření, které nám ve všech směrech ukazuje Jeho slávu:

"Nebesa vypravují slávu Boží a obloha zvěstuje díla rukou Jeho"  (Žalm 19).

 


Otázka: Tvrdíte, že vaše léčebné metody jsou křesťanské. Jak se s tím slučuje, že vaše homeopatika či astrologickou pomoc bližním prodáváte za peníze?

 

Odpověď (L.P.Švančara):

Pokud má kdokoli něco dělat pořádně, musí to dělat se vší poctivostí. Pak ale většinou už nemá čas se zabývat čímkoli jiným, tudíž jeho poslání, služba, jej a jeho rodinu musí uživit. Je to základní princip zakotvený již ve Starém zákoně a je potvrzen samotným Bohem: „Dělník je hoden své mzdy“, říká Ježíš Kristus. (Matouš 10,10).

 

Přičemž apoštol svatý Pavel k odměně za službu více než jasně říká:

„Toto je má odpověď těm, kteří mne soudí:

Který voják slouží za vlastní peníze? Kdo vysadí vinici a nejí, co urodila? Kdo pase stádo a neživí se mlékem toho stáda?

Jsou to snad jen mé lidské úvahy? Neříká to sám Zákon?

V Mojžíšově zákoně je přece psáno: ‚Nedáš náhubek dobytčeti, když mlátí obilí.‘ Má tu Bůh na mysli dobytek?

Není to řečeno spíše pro nás? Ano, pro nás to bylo napsáno, neboť ten, kdo oře a kdo mlátí, má pracovat s nadějí, že dostane svůj podíl“

(1Kor 9,3 a 7-10)

 

Proto většina nejen biskupů a kněží, ale i dalších služebníků Božích v chrámech, na kůrech, ve službě oltáře či v povolání kostelnickém, musí nutně mít svoji službu po celé dva tisíce roků také jako obživu. Mají nárok na spravedlivou odměnu za svoji službu stejně jako i ti, kdo ve shodě se svým darem uzdravují druhé!

 


Nenašli jste zde odpověď na svoji otázku?

Napište mi a rád vám odpovím případně emailem či i zde.